Projekt RECYKLOHRANÍ

3. 9. 2008

Dnes byla naše škola úspěšně zařazena do projektu RECYKLOHRANÍ.

„RECYKLOHRANÍ“ je školní recyklační program, který si klade za cíl realizaci zpětného odběru elektrozařízení, baterií a akumulátorů, spojený s osvětovou činností v oblasti nakládání s odpady ve školských zařízeních v České republice.

Organizátory tohoto projektu jsou:

Asekol s.r.o. - zpětný odběr elektrozařízení

Ecobat s.r.o. - zpětný odběr baterií

Eko-kom a.s. - autorizovaná obalová společnost

Školy zapojené do tohoto projektu budou za sběr baterií a elektrozařízení do připravených nádob získávat body, které ve speciálním internetovém obchodě smění za zajímavé odměny z připraveného katalogu. Další body mohou získat správným zodpovězením otázek, případně splněním dalších úkolů, týkajících se odpadové problematiky. Odměny v katalogu jsou charakteru školních pomůcek, vstupenek do naučných či zábavních parků, sportovního náčiní, praktické elektroniky. Školní recyklační program umožní deklarovat školám jejich ekologické myšlení a současně podpoří vnímání potřeby správného nakládání s odpady u žáků.