Děti bez úrazu

17. 5. 2011

„DĚTI BEZ ÚRAZU“

Projekt pro žáky 4. tříd základních a další ročníky malotřídních  škol.

Projekt realizuje SVČ Mozaika ve spolupráci s Policií, Hasičským záchranným sborem Polička, Záchranou službou Polička a Českým červeným křížem  ve Svitavách.

Snahou je dosáhnout větší informovanosti dětí, prohloubení jejich teoretických a hlavně praktických znalostí o silničním provozu. Naučit je, jak nehodám předcházet, jak reagovat, když už k nehodě dojde a jak se chovat, aby k nehodám nedocházelo.

Cílem je díky informovanosti dětí snížit jejich podíl na dopravních nehodách a tím i počet úrazů dětí.

Přínosem bude větší povědomí dětí a rizicích, které z jejich neopatrného a někdy i nezodpovědného chování plynou.

Projekt bude probíhat v areálu Dobrovolných hasičů v Poličce formou zážitkových seminářů, kde skupinky dětí budou procházet jednotlivá stanoviště  a budou s vedoucími stanovišť řešit praktické problémy. Aktivně se zapojí se svými získanými zkušenostmi a hlavně získají zkušenosti nové.

1. stanoviště: Policie České republiky
  2. stanoviště: Hasiči
  3. stanoviště: Hasiči – krizové situace
  4. stanoviště: První pomoc – masáž srdce,umělé dýchání -  ČČK