Jdi na obsah Jdi na menu
 


DĚTI BEZ ÚRAZU

19. 5. 2009

Projekt pro žáky 4.-5. tříd základních škol ve dnech 18.5.- 20.5.2009

 

Projekt realizuje SVČ Mozaika ve spolupráci s Policií, Hasičským záchranným sborem Polička, Červeným křížem Svitavy a Pionýrem Polička.

 

 

Naší snahou je dosáhnout větší informovanosti dětí, prohloubení jejich teoretických a hlavně praktických znalostí o silničním provozu. Naučit je, jak nehodám předcházet, jak reagovat, když už k nehodě dojde a jak se chovat, aby k nehodě vůbec nemuselo dojít.

Cílem je díky informovanosti dětí snížit jejich podíl na dopravních nehodách a tím I počet úrazů dětí.

Přínosem bude větší povědomí dětí a rizicích, které z jejich neopatrného a někdy i nezodpovědného chování plynou.

 

Projekt bude probíhat v areálu Dobrovolných hasičů v Poličce formou zážitkových seminářů, kde skupinky dětí budou procházet jednotlivá stanoviště  a budou s vedoucími stanovišť řešit praktické problémy. Aktivně se zapojí se svými získanými zkušenostmi a hlavně získají zkušenosti nové.

 

  1. stanoviště: Policie
  2. stanoviště: Hasiči
  3. stanoviště: Červený kříž
  4. stanoviště: Červený kříž
  5. stanoviště: červený kříž – Rychlá záchranná služba
  6. stanoviště: Pionýr Polička – první pomoc
  7. stanoviště: řešení dopravních situací + Bezpečná cesta do školy- děti vyznačí na mapě svoji cestu do školy a označí pro ně nepříjemná a nebezpečná místa- získané materiály budou předány na odbor dopravy.
  8. stanoviště: povinná výbava kola

 

 

 

Obrazek

Na akci odjedeme ranními školními autobusy a po jejím ukončení navštívíme v Tylově domě v Poličce filmové představeni O Zoufálkovi . Další informace o filmu  se dozvíte zde.

 

Náhledy fotografií ze složky Děti bez úrazu 2009