Celodenní výlet za historií

Na celodenní školní výlet za historií pojedeme ve středu 11.června 2014. Čeká nás poznávání města Litomyšle. Dobrodružným i zábavným programem, "šitým na míru" dětem do deseti let, nás bude provázet rytíř Toulovec, který se narodil již v roce 1338. Podíváme se na litomyšlský zámek, do tajemného sklepení, kde bydlí zlý čaroděj, do věže kostela , navštívíme soukromé muzeum hraček, a také si zastřílíme z kuše. Podle zájmu dětí navštívíme i jiné pamětihodnosti města. Rytíř Toulovec pro nás připravil také  soutěže a hry.

Pokud zvládneme všechny úkoly a neztratíme se v gotickém sklepení, navštívíme také litomyšlskou čokoládovnu.

Cestou zpět si ještě prohlédneme výstavu s názvem Hry a klamy .

Praktické informace: Odjezd v 7.30 hodin od školy /dům služeb/. Příjezd kolem 17. hodiny, rozvoz na dolní část obce není zajištěn.

Vybíráme 280 Kč. I v případě příznivé předpovědi počasí je dobré přibalit dětem pláštěnku nebo deštník. Děti se budou pohybovat také v podzemí, proto doporučujeme i teplejší oblečení a dobré boty. Pro případné zájemce jsou v autobuse 4 volná místa.

Náhledy fotografií ze složky Výlet - Litomyšl a CBM