Děti bez úrazu

Akce určena pouze pro žáky 3. a 4. třídy. Odjezd do Poličky ranním školním autobusem. Nástup po zastávkách. Děti, které jdou odpoledne na plavání, mají oběd zajištěn ve školní jídelně ZŠ Na Lukách, do Jedlové se vracet nebudou.

„DĚTI BEZ ÚRAZU“

Projekt realizuje SVČ Mozaika ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Polička, Červeným křížem Svitavy a Pionýrem Polička.

MÍSTO KONÁNÍ: Areál hasičské zahrady, v případě deště v garážích.

Naší snahou je dosáhnout větší informovanosti dětí, prohloubení jejich teoretických a hlavně praktických znalostí o silničním provozu. Naučit je, jak nehodám předcházet, jak reagovat, když už k nehodě dojde a jak se chovat, aby k nehodě vůbec nemuselo dojít.

Cílem je díky informovanosti dětí snížit jejich podíl na dopravních nehodách a tím i počet úrazů dětí.

Přínosem bude větší povědomí dětí a rizicích, které z jejich neopatrného a někdy i nezodpovědného chování plynou.

Projekt bude probíhat v areálu Dobrovolných hasičů v Poličce formou zážitkových seminářů, kde skupinky dětí budou procházet jednotlivá stanoviště a budou s vedoucími stanovišť řešit praktické problémy. Aktivně se zapojí se svými získanými zkušenostmi a hlavně získají zkušenosti nové.

1. stanoviště: Opakování dopravních značek- test – SVČ Mozaika

2. stanoviště: Hasiči

3. stanoviště: První pomoc- Červený kříž

4. stanoviště: První pomoc - Červený kříž