Na svém polštáři

11. 11. 2014

,, NA SVÉM POLŠTÁŘI´´

Akce proběhne 11. listopadu 2014 od 9.00 do 11.00 hodin.

Místem konání je SVČ Mozaika v Poličce.

Děti si vytvoří svůj relaxační polštářek zdobený mandalou.

Potom si vyzkouší hru na bubny Djembe, které dokáží uvolnit a nabít novou energií.

Na závěr budeme relaxovat na svém polštářku s mandalou.

Lektory jsou Blanka Faltýnková, Vladimír Poutník, Dagmar Procházková.

Vybíráme 56 Kč. Sraz před akcí je ve škole, odjíždíme až v 8.10 hodin.

Pro 3. až 5. třídu.

Muzikoterapeutické bubnování je pro většinu dětí mnohoúrovňovým účinným nástrojem pro osobní rozvoj. Z hudebního hlediska poskytuje možnost hudebního sebevyjádření, aniž by jednotlivci museli být hudebně vzděláni. Ze sociologického hlediska jde o osobní projevení se ve spolupracující skupině a případně vybití hyperaktivity až agresivních tendencí. Po fyzické stránce posiluje svalovou hmotu paží, zvyšuje manuální zručnost a koordinaci rukou a také pomáhá synchronizovat pravou a levou mozkovou hemisféru střídáním úderů rukou podle rytmu. Bubny v této době čistých hudebních tónů sytí naši potřebu po alikvotních zvucích. Nelze ani opomenout po tisíciletí využívaný efekt relaxace a zklidnění mysli při bubnování, někdy vedoucí až ke stavu meditace. Kromě bubnů a bubínků budou představeny i některé další nástroje produkující alikvotní tóny.

Malování a tvoření mandal má meditativní účinek. Člověk zní v souladu s tvary a barvami obrazů.

Náhledy fotografií ze složky Na svém polštáři