Studijní pobyt v Anglii

Předpokládaný příjezd do Litomyšle kolem 17.hodiny. Z Hradce Králové zavolá rodičům, kteří zajišťují odvoz ,p.uč. Romportlová.

Aktualizace 17. září 2015

Po návratu ze školy a krátké přípravě na cestu všichni odjeli směr ČR. Stále platí předpokládaný příjezd v pátek odpoledne.

Aktualizace 16.září 2015

Dne byly děti konečně ve škole. K večeři byl kuřecí plátek s omáčkou.

Aktualizace 15. září 2015

Dnes došlo z důvodu kontroly ve škole ke změně programu, děti byly na výletě v Greenwich. K večeři byla výborná ryba a hranolky. Rybu jedly i děti, které ji nemají rády nebo ji vůbec nejí.wink. Po večeři byl ještě chlazený moučník. Předpokládaný příjezd do Litomyšle je v pátek odpoledne. Vše budeme postupně upřesňovat.

Aktualizace 14.září 2015

Děti mají za sebou poměrně náročnou prohlídku Londýna a zítra je čeká škola... K večeři byly boloňské špagety.

Aktualizace 13. září 2015

Cesta proběhla bez komplikací, děti byly na místě kolem 17. hodiny. Všichni byli ubytováni, k večeři byl řízek a hranolky.

Aktualizace 10. září  2015

Podívejte se na webové stránky hostelu, kde budou děti bydlet. Zde je odkaz  http://www.margatehostel.com/.

Aktualizace 8. září 2015.

Upřesňujeme místo odjezdu. Odjezd z Litomyšle z autobusového nádraží. Přepravní společnost nepřepravuje krosny. Jako zavazadla dejte dětem tašky nebo kufry. Nezapomeňte na příruční zavazadlo do autobusu. Při balení oblečení mějte na paměti, že v Margate se nyní denní teploty pohybují kolem 15 stupňů. Počasí v Margate můžete sledovat na www.yr.no .

Aktualizace 5. září 2015

Odjezd autobusu z Litomyšle je v sobotu 12.září v 19.00 hodin.

Aktualizace 30. srpna 2015.

Schůzka rodičů ohledně odjezdu do Anglie je ve středu 2. 9.  v 15.15 hodin. Ti, kteří ještě neodevzdali zdravotní potvrzení a nepředložili pas ke kontrole tak učiní nejpozději na této schůzce!!! Při nesplnění odjíždí připravení náhradníci. Účast na schůzce je nutná.

Aktualizace 16. srpna 2015

V úterý 18. 8.  a ve středu 19. 8. bude možné od 9.00 do 15. 00 hodin odevzdávat zdravotní potvrzení  a předkládat pasy ke kontrole. Jinak stále platí poslední termín k předložení dokumentů 2. září 2015.

Pokyny z cestovní kanceláře k zájezdu.

Nezapomenout: léky, pasy - zkontrolovat platnost, víza u cizích st.příslušníků

zavazadla:

dovnitř příruční tašku s potřebami do nedělního večera, polštářek, event.přikrývku, vodu

v busu možno koupit studené i teplé nápoje za 15 Kč

na ubytování:

přezůvky, ručník

snídaně i večeře formou švédského stolu (lépe řečeno jídlo na stole - sami si nabíráte), jídla je dost

do školy:

základní psací potřeby - tužka, pero, sešit

střídmé oblečení (chlapci - košile či tričko, svetr, kalhoty,

děvčata - halenka či triko, svetr, sukně či kalhoty)

oblečení a obuv na tělocvik, plavky

ve škole se děti nepřezouvají

pro naše děti nebude organizováno zvláštní vyučování, budou součástí místního třídního kolektivu,

nebudou potřebovat učebnice, většinou se pracuje podle pracovních listů

základní pravidlo: snažit se vnímat, porozumět situacím, nebýt nešťastný z toho, že něčemu neporozumím!

navazovat kontakty pro další komunikaci (e-mail apod.)

oběd ve škole - poměrně malé porce, ale dětem obědy v anglických školách velmi chutnají

po obědě pobyt na hřišti - dbát pravidel, jako např. nehonit se, nelézt na ploty, stromy, zdržovat se na vymezeném místě

do školy vzít drobné dárky pro spolužáky a učitele (např. bonbóny, čokolády, lázeňské oplatky, pohledy, drobné suvenýry)

pokud děti hrají na hudební nástroje, je vhodné vzít např. flétny s sebou, většinou jsou ve škole vděčni za vystoupení našich dětí

Text je zkopírován, neprošel jazykovou ani grafickou úpravou ze strany školy.

Aktualizace 10. srpna 2015 V úterý 11. srpna 2015 bude možné od 8.30 do15 hodin odevzdávat zdravotní potvrzení a předkládat pasy ke kontrole. Jinak stále platí poslední termín k předložení obou dokumentů 2. září 2015.

Aktualizace 3. srpna 2015 V úterý 4. srpna od 12 do 15 hodin bude možné odevzdávat zdravotní potvrzení a případně předkládat pasy ke kontrole. Jinak stále platí poslední termín k předložení 2. září 2015.

Aktualizace 22.7. 2015 V dopise pro rodiče se objevila cena celého pobytu žáků v Anglii. Celá částka za pobyt včetně pojištění se bude hradit z peněz projektu. Rodiče hradí pouze cenu pasu a případné kapesné.

Pobyt v Británii s výukou v primary school

Termín: 12.- 18. září 2015

Rodiče účastníků obdrží informační dopis s dalšími dokumenty v týdnu od 13. července 2015.

Program:

1. den (so) – odjezd od školy odpoledne, přejezd SRN, Belgie

2. den (ne) - přejezd do francouzského Calais, přeprava trajektem do Doveru, odpoledne program v Doveru nebo v Canterbury, navečer ubytování v hostelu v Margate, večeře, nocleh

3. den (po) – snídaně, celodenní výlet do Londýna - pěší prohlídka: Whitehall, Big Ben, Parlament, Westminsterské opatství, Buckinghamský palác, Burlingtonova arkáda, náměstí Piccadilly, Trafalgarské náměstí - prohlídka Národní galerie či muzea dle volby skupiny, tržnice Covent Garden, City, návrat do Margate, večeře, nocleh

4. – 5. den (út,st) - snídaně, výuka ve škole (děti rozděleny do odpovídajících tříd) 9 – 12 h, oběd, odpolední aktivity ve škole do 15:15, poté společný program (např. výlet do přímořského letoviska Broadstairs), večeře, nocleh

6. den (čt) - snídaně, výuka ve škole 9 – 12 h, oběd, odpolední aktivity ve škole do 15:15, poté společný program v Margate, navečer odjezd směr Dover, přeprava trajektem do Calais

7. den (pá) - transit přes Francii, Belgii, Německo, návrat odpoledne

Dotazy směrujte na tel číslo 728 505 200 nebo na email hermonova@email.cz