Projekt DOODPADU

14. 11. 2017

O projektu

DOODPADU aneb Co do kanalizace nepatří, je název vzdělávacího programu, který se zaměřuje na problematiku odpadní vody. Čistírny odpadních vod jí každoročně zpracují desítky milionů metrů krychlových. Bohužel, v odpadní vodě, a tedy i v kanalizaci, velmi často končí předměty a látky, které do ní nepatří. Poškozují nejen kanalizační potrubí, ale i další zařízení, sloužící k čištění odpadní vody.

Projekt DOODPADU určený žákům základních a středních škol zahájila v roce 2014 Energie AG Bohemia a její dceřiné společnosti ČEVAK a.s., VaK Beroun, VHOS Moravská Třebová, VODOS Kolín, VS Chrudim a AQUA SERVIS Rychnov nad Kněžnou.

Žáci prvního stupně základních škol (2. až 5. třída) se na výukových hodinách interaktivní formou dozvědí, co se stane s odpadní vodou, než se vrátí opět do přírody a jak správně nakládat s odpadky. Pracovními listy je provede postavička kocoura AGIho, který je zároveň symbolem celého projektu.

Akce je ZDARMA.

Náhledy fotografií ze složky Projekt DOODPADU