Epidemiologická situace ve škole

Vážení rodiče.

Vzhledem k množícím se dotazům v návaznosti na karanténu firmy Kampos uvádím následující informace. Firma byla uzavřena v pátek 4. září, testy zaměstnanců proběhnou v úterý a výsledky budou mít snad už ve středu 9. září. Ve firmě pracuje několik našich maminek žáků. Předpokládáme, že jejich děti zůstanou v pondělí doma a vyčkají na výsledky testů svých maminek. Většina maminek už děti z výuky omluvila. Pokud máte strach o svoje dítě nebo máte doma rizikovou osobu, můžete nechat svoje dítě do vyřešení situace v Kamposu doma. Pro tuto absenci nemusíte mít žádnou omluvenku od lékaře. Jak jsme Vám psali, můžete dát dětem také roušky. Zatím je ale nenařizuji pro všechny děti a učitele, čekám na konzultaci s Hygienickou stanicí ve Svitavách, kam budu volat v pondělí. Já sama roušku nosím od 1. září. Prosím, připravte se na to, že podobných situací nejspíš bude v tomto školním roce více. Pro úplnost uvádím, že ve škole byly dosud děti bez jakýchkoliv známek respiračního onemocnění. Musíme to společně nějak zvládnout. V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat.

Naděžda Hermonová, ŘŠ