Brouk pytlík očima entomologa pro 4. a 5. třídu

Žáci 4. a 5. třídy odjíždí sami ranním školním autobusem na nádraží v Poličce, kde na ně bude čekat pedagogický doprovod. Cestu ráno do Poličky si hradí děti samy (odjezd z Jedlové ObÚ – do Polička v 7:20,…).

Poté společně pojedeme z Poličky do Svitav na interaktivní výstavu brouků. Návrat do školy je 5. vyučovací hodinu. Není nutné si odhlašovat obědy. Žáci si s sebou vezmou svačinu a pití.

Vybíráme: 51,- (vstupné + cesta Polička-Svitavy-Jedlová)

Ranní družina bez omezení.

Co nás čeká?

K vidění je řada preparátů, doplněná o povedené modely, zkameněliny i živé znakoplavky, potápníky, střevlíky a larvy vážek. Každý si navíc může detailně prohlédnout kůrovce, určit mravence, poslechnout cvrčky nebo objevit pravěké mouchy zalité v jantaru. Pro děti je připravena spousta her, mezi něž například třeba tvorba schránek chrostíků, sestavování hmyzích chemických látek a vytváření ideálního opylovače. Dojde také na hledání skutečného brouka Pytlíka a zjištění, kolik mravenčích dělnic by uneslo právě Vás!

foto.png